Showbiz

Të famshmit që morën pjesë në festën e dasmës të organizuar nga miliarderi indian

Të famshmit që morën pjesë në festën e dasmës

Mediat sociale janë të mbushura me imazhe të disa prej njerëzve më të famshëm në botë duke festuar në dasmën e djalit të njeriut më të pasur të Azisë.

Të famshmit që morën pjesë në festën e dasmës

Mukesh Ambani organizoi aktivitetin treditor për djalin e tij Anant, i cili do të martohet me të fejuarën Radhika Merchant.

Të famshmit që morën pjesë në festën e dasmës

Bill Gates dhe Mark Zuckerberg ishin në mesin e 1200 të ftuarve që morën pjesë në tre ditë festime në resortin e zotit Ambani në shtetin Gujarat.

Të famshmit që morën pjesë në festën e dasmës

Disa nga të ftuarit: Rihanna, Mark Zuckerberg dhe gruaja e tij Priscilla Chan, Bill Gates dhe Paula Hurd, Ivanka Trump dhe bashkëshorti i saj Jared Kushner.

Aktorët Salman Khan, Ram Charan, Shah Rukh Khan dhe Aamir Khan ishin në mesin e interpretuesve yje. Çifti i aktorëve Ranveer Singh dhe Deepika Padukone kërcyen me hitet e Bollywood-it

Të famshmit që morën pjesë në festën e dasmës

Të famshmit që morën pjesë në festën e dasmës

Të famshmit që morën pjesë në festën e dasmës

Të famshmit që morën pjesë në festën e dasmës