Showbiz

Tom Hiddleston do të bëhet baba për herë të parë

Tom Hiddleston do të bëhet baba për herë të parë

Aktori Tom Hiddleston dhe partnerja e tij Zawe Ashton do të bëhen prindër për herë të parë. Lajmi është konfirmuar nga Page Six.

Tom Hiddleston do të bëhet baba për herë të parë

Aktori 41 vjeçar që portretizon Loki-n në Marvel u takua me Zawe Ashton në vitin 2019, pasi luajtën së bashku në Betrayal, një shfaqje në Broadway. Ndonëse ata janë shumë të rezervuar , duket se dy aktorët anglezë kanë nisur lidhjen pasi të ketë mbaruar seriali i shfaqjeve. Më pas, në vitin 2020, ata do të transferoheshin për të jetuar së bashku në Atlanta, Georgia, ku Tom po xhironte Loki-n. Në shtator 2021, Tom dhe Zawe morën pjesë në eventin e tyre të parë zyrtar si çift, Tony Awards.

Tom Hiddleston do të bëhet baba për herë të parë

Në fillim të qershorit 2022, pas muajsh spekulimesh, Tom Hiddleston më në fund konfirmoi marrëdhënien me Zawe Ashton. " Jam shumë i lumtur ," tha ai për Los Angeles Times. Në të kaluarën Tom Hiddleston ishte fejuar me kantautoren Taylor Swift.