Showbiz

U desh një foto e Kylie Jenner që mijëra amerikanë të regjistrohen për të votuar

U desh një foto e Kylie Jenner që mijëra amerikanë të

Kylie Jenner është bashkuar me një sërë artistësh të cilët kanë pozuar nudo duke u bërë thirrje amerikanëve të votojnë në zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit. Gjuha e urrejtjes e përdorur nga presidenti Trump dhe ngjarjet e ndodhura kohët e fundit, kanë shtuar pakënaqësitë e amerikanëve, por mes tyre ka nga ata që ndoshta hezitojnë të votojnë dhe kanë nevojë për një nxitje nga të famshmit.

Kylie Jenner është Show Girl e cila me një foto në Instagram, jo nudo por me bikini të Dior, bashkëngjitur me një mesazh për të votuar ka bërë që të krijohet një trafik i madh në faqen zyrtare të regjistrimit për të votuar, Vote.org.

23 vjeçarja Kylie ka gati 200 milionë ndjekës në Instagram dhe sipas mediave amerikane krijoi 1500% rritje të tarfikut përmes Instagramit drejt faqes së regjistrimit pak minuta pas postimit të saj.  

U desh një foto e Kylie Jenner që mijëra amerikanë të

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

but are you registered to vote? click the link in my bio.. let’s make a plan to vote together ??

A post shared by Kylie ? (@kyliejenner) on

Vetëm 138 milion Amerikanë, nga 328 milionë votuan në vitin 2016. Ndërsa në këto zgjedhje janë regjistruar 1 milion më shumë.

U desh një foto e Kylie Jenner që mijëra amerikanë të

U desh një foto e Kylie Jenner që mijëra amerikanë të