Aktualitet

Shqipëria në panik, tjetër tërmet në vend

Shqipëria në panik, tjetër tërmet në vend

Nuk ka qetësi për Shqipërinë, një tjetër tërmet ka rënë në mesnatë dhe ka i ka future sërish në panik qytetarët. Ditën e sotme vendi është goditur nga disa tërmete, ku më i fuqishmi ishte ai I mesditës i cilI ishte 5.8 ballë.

Epiqendra e tërmetit ishte 4 kilometra nga Durrësi, dhe 31 kilometra nga Tirana dhe 10 nga Shijaku, është me magnitudë 4.8 ballë.

68 person mbetën të plagosur dhe dhjetëra banesa u dëmtuan nga tërmetet e ditës së sotme.