Aktualitet

Shqiptarët e dyshimtë të Holandës ndryshojnë identitetin? Përgjigjet zv/ministrja e Brendshme

Shqiptarët e dyshimtë të Holandës ndryshojnë

Përfshirja e shqiptarëve në botën e krimit ka qenë justifikimi i Holandës, për të kërkuar rikthimin e sistemit të vizave për qytetarët e vendit tonë.

Gazetari Vincent Triest deklaroi se shpesh personat e dyshuar kur hynë në vendin tonë vendosin që të ndryshojnë identitetin për të mos u njohur.

Lidhur me këtë informacion të siguruar sipas tij nga policia holandeze, zv/ministrja e Brendshme, Rovena Voda u shpreh:

“Nëse policia holandeze i ka këto të dhëna dhe nuk i ndanë i bën keq edhe Holandës edhe ne”./ Tiranapost.al