Sociale

Mos u çudisni, ka një vend në Shqipëri ku u prodhua me të vërtetë fruti i pasionit!

Mos u çudisni, ka një vend në Shqipëri ku u prodhua me

Të gjithë mund ta keni provuar frutin e pasionit, por me gjasë nga ata të frigoriferit të eksportuar. Por për herë të parë ky frut është një prodhim vendas. Mund të duket disi e çuditshme, pasi ai rritet gjerësisht në rajonet tropikale dhe gjysmëtropikale të botës. Por dy bujq në Divjakë eksperimentuan duke e prodhuar në serë dhe përfundimi është ky i postuar nga zv.kryeministri Erion Braçe.

Postimi i plotë:

#EDIELL

#NEDIVJAKE

PERSERI?

Poooo perseri!

Ja dhe arsye me shume;

TANI FRUTIN E PASIONIT MUND TA KONSUMONI EDHE SI PRODHIM TE #DIVJAKES, JO THJESHT PRODUKT FRIGORIFERESH NE SUPERMARKET APO FRIGORIFERESH NE RESTORANTE!

Dy bujq te mire dhe eksperimentues e prodhuar per here te pare tani ne sere;

E provuan, ju ka dale super produkt!

Tani do fillojne te prodhojne edhe me shume duke e kthyer ne kulture tonen!

Pra,

vec c’kemi thene e ju keni pare,

tani arsyeja plus eshte edhe ky frut i ri qe i shtohet games se gjera te produkteve bujqesore, frutave te #Divjakes.

Shkoni e kerkojani Ruvit!