Sociale

Ne dënojmë dashurinë... Ky është postimi më i vërtetë për atë që i ndodhi 15-vjeçares dhe shumë vajzave të tjera

Ne dënojmë dashurinë... Ky është postimi më i

Olti Curri e ka kapur në një këndvështrim tjetër historinë e rëndë të abuzimit të 15-vjeçares. Ai shkruan sesi familja dhe shoqëria shqiptare paragjykon ende faktin se një vajzë adoleshente ka afrimitet apo shoqërohet me një djalë.

“Nëse shoqëria shqiptare nuk do dënonte dashurinë, por përdhunuesin, vajzat nuk do të ishin viktima”, shkruan ndër të tjerash blogeri.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Me mire te dashuruara sesa te perdhunuara...

A post shared by Olti Curri? (@olticurri) on

Në një tjetër postim ai fton të bashkoheni në protestën që do të mbahet nesër në orën 16.00 në sheshin “Nënë Tereza”.

Lexo më shumë: