Sociale

Nëna ritakon vajzën që braktisi 32 vite më parë por nuk përballon dot emocionet, humb ndjenjat në skenë

Nëna ritakon vajzën që braktisi 32 vite më parë por nuk

Pasi e kishte braktisur 32 vite më parë në jetimore, nëna ka rigjetur sot vajzën e saj, por emocionet e forta të ritakimit bënë që ajo të humbë ndjenjat. Momenti mjaft emocionues është transmetuar live ditën e sotme në emisionin “Ka Një Mesazh Për Ty”.

Esperanca sfidoi paragjykimet e kohës, në vitet ’90 dhe vendosi pa miratimin e partnerit dhe prindërve të saj të sjellë në jetë foshnjën e saj, Marsidën që sot është 32 vjeç. Madje, ajo e ka ushqyer edhe me gji javët e para, pasi e bija lindi në muajin e shtatë, por menjëherë sapo e mori veten nëna ka vendosur ta dorëzojë vajzën e saj në një shtëpi fëmije, për shkak të pamundësisë për ta rritur vetë për shkak të metalitetit të atëhershëm.

Nëna ritakon vajzën që braktisi 32 vite më parë por nuk

Marsida u rrit më pas në një familje që vendosi ta adoptojë dhe që prej asaj kohe nënë e bijë u ritakuan sot mes shumë emocionesh të cilat ishin të papërballueshme për nënën që sapo përqafon vajzën e saj i bie të fikët.

Marsida, e cila është tashmë vetë nënë e një vajze dhe në pritje edhe të një fëmije tjetër, u shpreh mirënjohëse ndaj nënës së saj biologjike që vendosi ta sjellë në jetë, por pa harruar prindërit që e rritën dhe e bënë atë që ajo është sot.

Ndiqni një sekuencë nga videoja: