Sociale

Video/ Poetja Mimoza Ahmeti irritohet me gazetaren, ndërsa nuk e dinte se ishte live: Po ç’ështe kjo ftesë, ç’a janë këto emisione?

Video/ Poetja Mimoza Ahmeti irritohet me gazetaren, ndërsa nuk e dinte se

Poetja dhe pedagogia Mimoza Ahmeti ishte ftuar në një emision, ku duket se gjatë diskutimit me moderatoren, pati një pakënaqësi nga ana e saj. E ftuar “Pasdite e Kuqe” në RTSH me gazetaren Gerta Gixhari, kur teksa fliste për librin e saj,  gazetarja i ka ndërprerë fjalën në mënyrë që të transmetonte bllokun e reklamave.

Ishte ky moment që duket se ka irrituar poeten, e cila duket se nuk ishte në dijeni të faktit që emisioni ishte live dhe shpreh një pakënaqësi.

“Po ç’ështe kjo ftesë moj më qafsh, pash Zotin, ç’a janë këto emisione? Drejtpërdrejt je?! A më fal, të kërkoj ndjesë, por nuk ftohet një personalitet për t’i prerë fjalën se erdhi reklama apo erdhi tjetra”, tha ajo, ndërsa gazetarja i përgjigjet se qetësisht, se është mendimi i saj.

Videoja u postua nga Olti Curri:

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Olti Curri? (@olticurri)