Moti

Sot do të nisin për herë të parë reshjet e borës, në këto zona

Sot do të nisin për herë të parë reshjet e borës,

Moti – E marte, 3 Dhjetor 2019

----------------------------------------------------------------

Sipas MeteoAlb: Vendi yne ne oret e para te dites do te jete me vranesira dhe rreshje shiu ne pjesen me te madhe, POR ne zonat Veriore dhe Verilindore do te kete rreshje debore. Pasditja dhe oret e mbremjes parashikohen te permiresojne kushtet atmosferike ne territor.

Temperaturat e ajrit do te pesojne ulje ne mëngjes dhe ne mesdite duke u luhatur nga - 1°C deri në 15°C.

Era do fryjë lehte në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 2 - 3 ballë.