Moti

Sot përgatituni për rrebesh, ja zonat ku do të bjerë shi

Sot përgatituni për rrebesh, ja zonat ku do të bjerë shi

Moti – E shtunë, 7 Shtator 2019

----------------------------------------------------------------

Sipas MeteoAlb: Pjesa e pare e ditës do të mbizotërohet nga kthjellimet dhe vranësirat e shpeshta, ku më të dukshme vranësirat do të jenë në zonat malore. Por në pjesën e dytë të ditës vranësirat do të pësojnë zhvillim duke sjell rrebeshe shiu në zonat veriore dhe lindore, po ashtu pjesërisht qendra e vendit do të jetë në ndikimin e vranësirave dhe rrebesheve te shiut.

Temperaturat e ajrit pësojnë rënie në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 31°C.

Era do te fryjë mesatare me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim mbi 4 ballë.

/Tiranapost.al