SPORT

100 futbollistët më të mirët e vitit! Nuk është Messi në vendin e parë

100 futbollistët më të mirët e vitit! Nuk është
Gazeta prestigjoze “The Guardian” ka zbuluar rezultatet e sondazhit të madh që bëhet çdo vit për futbollistët më të mirë të vitit. Në një transparence të plotë me emra të shquar të futbollit botëror që kanë votuar , “The Guardian” ka publikuar 100 emrat më të mirë të vitit 2021.

Juria përbehej nga 219 gjyqtarë, në të cilën bënin pjesë ish specialist futbolli, analistë, ish lojtarë të famshëm si Javier Zanetti apo Emre Belezoglu, ish trajneri Luiz Felipe Scolari, Thomas Hitzlsperger e, Roque Júnior bashkë me dhjetëra gazetarë zgjodhën 40 emrat më të mirë sipas tyre.

Rezultati i këtij votimi të madh ka shpallur Robert Levandoëskin dhe jo Lionel Messin si më të mirin e vitit 2021. Një vendim që tregon se gjithmonë do të ketë debat për atë Top të Artë të fituar nga argjentinasi.

Në vendin e tretë, ndoshta surprizë ishte emri i Mohamed Salah që lë pas Karim Benzema dhe Jorginho.

Shikoni listën e plotë këtu.

Tiranapost.al