SPORT

3 futbollistët e Fiorentinës shërohen nga koronavirusi

3 futbollistët e Fiorentinës shërohen nga koronavirusi
Shërohen plotësisht nga koronavirusi tre futbollistët e Fiorentinës që rezultuan pozitiv me COVID-19. Ka qenë vetë klubi vjollcë nëpërmjet një komunikate zyrtare që ka bërë të ditur se Dusan Vlahovic, Patrick Cutrone dhe German Pezella kanë rezultuar negativë edhe ndaj testit të dytë të kryer për COVID-19. 2 sulmuesit dhe kapiteni i skuadrës vjollcë e kanë plotësisht veten dhe tashmë gëzojnë të njëjtën gjëndje shëndetsore si më parë. Një lajm i mirë ky për drejtuesit e klubit por edhe për të gjithë tifoët e skuadrës së Fiorentinës.