SPORT

Alphonso Davies: Përballja me Chelsean? Babai im është tifoz me ta

Alphonso Davies: Përballja me Chelsean? Babai im është tifoz me
Chelsea dhe Bayern Munchen do të përplasen mbrëmjen e nesërme për fazën e 1/8-ave të UEFA Champions League. Në kuadër të takimit, Alphonso Davies ka zbuluar një fakt shumë interesant. Anësori i majtë, që është shndërruar në titullar këtë sezon është shprehur për mediat se babai i tij është tifoz i Chelseat. “Përballja e nesërme? Babai im është një tifoz i Chelsea”, është shprehur kanadezi.