SPORT

Anglia nuk kursehet përballë Shqipërisë, mbledh ekip me superyje

Anglia nuk kursehet përballë Shqipërisë, mbledh ekip me

Kombëtarja angleze e futbollit ka publikuar ekipin i cili do të udhëtojë drejt Tiranës për përballjen me kombëtaren shqiptare, e cila do të zhvillohet në datën 28 Mars.

Tre luanët kanë mbledhur një ekip shumë të fortë, ku bie në sy dhe rikthimi i mbrojtësit të krahur nga Manchester United, Luke Shaw.

Ekipi Anglez që do të vijë në AirAlbania:

Portierët: Dean Henderson (Manchester United), Sam Johnstone (West Bromwich Albion), Nick Pope (Burnley)

Mbrojtës: Ben Chilwell (Chelsea), Conor Coady (Wolverhampton Wanderers), Eric Dier (Tottenham Hotspur), Reece James (Chelsea), Harry Maguire (Manchester United), Tyrone Mings (Aston Villa), Luke Shaw (Manchester United), John Stones (Manchester City), Kieran Trippier (Atletico Madrid), Kyle Walker (Manchester City).

Mesfushorë: Jude Bellingham (Borussia Dortmund), Phil Foden (Manchester City), Jesse Lingard (West Ham United, huazim nga Manchester United), Mason Mount (Chelsea), Kalvin Phillips (Leeds United), Declan Rice (West Ham United), James Ward-Prowse (Southampton).

Sulmues: Dominic Calvert-Lewin (Everton), Harry Kane (Tottenham Hotspur), Marcus Rashford (Manchester United), Bukayo Saka (Arsenal), Raheem Sterling (Manchester City), Ollie Watkins (Aston Villa).

Tiranapost.al