SPORT

Arrihet marrëveshja, Barcelona shumë pranë firmës me talentin e Ajax

Arrihet marrëveshja, Barcelona shumë pranë firmës me

Barcelona ka pasur një eksod të vërtetë lojtarësh në ditët e fundit me largime, rinovime dhe afrime.

Revolucioni filloi pas humbjes 8-2 në Champions League kundër Bayern Munchen.

Mediat spanjolle bëjnë me dije se klubi katalan ka arritur marrëveshjen për të transferuar mbrojtësin Sergino Dest nga Ajax për 20 milion euro.

Ai pritet të zëvendësoi Semedo i cili u transferua tek Wolves në Premier League.