SPORT

Barcelona pritet të vendosë rekord për transferimin e "afrikanit të vitit"

Barcelona pritet të vendosë rekord për transferimin e
Barcelona duket se nuk mjaftohet me futbollistët që ka në dispozicion sidomos ne repartin e sulmit dhe në verë pritet të bëjë një blerje të bujshme. 

Sikurse raporton britanikja “Mirror”, klubi katalanas synon që të sjelli në "Camp Nou" Sadio Mane. Për të mbërritur tek lojtari afrikan më i mirë për vitin 2019 kampionët në fuqi të La Ligas priten  të ofrojnë Philippe Coutinho që kushton 89 milionë stërlina dhe 135 të tjera që vlerësohet nga Liverpooli kartoni i Manes. 

Në këto kushte sulmuesi 25 vjeçar do të bëhet lojtari me i shtrenjtë në historinë e futbollit botëror duke lënë pas Neymarin i cili u shit tek Psg për 222 milionë euro.