SPORT

Bayern Munchen vs Chelsea do luhet me dyer të mbyllura për shkak të koronavirusit

Bayern Munchen vs Chelsea do luhet me dyer të mbyllura për shkak
Ndeshja mes Bayern Munchen dhe Chelsea në Ligën e Kampionëve javën e ardhshme do të luhet me dyer të mbyllura për shkak të koronavirusit.

Asnjë tifoz nuk do të lejohet të hyjë në ‘Allianz Arena’ për ndeshjen e raundit të 16 më të mirave të mërkurën më 18 mars, me Bayern që kryeson 3-0 në ndeshjen e parë.

Sipas Bild, ky vendim vjen pasi një numër i kampionateve dhe garave të futbollit në të gjithë Evropën shpallën masa të ngjashme për të parandaluar përhapjen e virusit vdekjeprurës.

Ndeshja në shtëpi e Bayernit në Bundesliga kundër Eintracht Frankfurtit më 22 mars do të luhet gjithashtu pa tifozë.