SPORT

Belgjika dhe Holanda, festë golash! Ja rezultatet e të gjitha ndeshjeve të eliminatoreve për Botërorin 2022

Belgjika dhe Holanda, festë golash! Ja rezultatet e të gjitha

Janë zhvilluar mbrëmjen e sotme 8 përballjet mes kombëtareve europiane të cilat garojnë në Eliminatoret e Kampionatit Botëror Katar 2022, ku bie në sy triumfi i thellë i kombëtares holandeze dhe asaj belge.

Rezultatet e ndeshjeve të luajtura sot:

Belgjikë-Bjellorusi 8-0

Golashënuesit: Batshuaji 14′, Vanaken 17′, 89′, Trosard 38′, 76′, Doku 42′, Praet 49′, Benteke 70′.

Kroaci-Maltë 3-0

Golashënuesit: Perisiç 62′, Modriç 76′, Brekalo 90′.

Gjibraltar-Holandë 0-7

Golashënuesit: Berghuis 42′, De Jong 55′, Depaj 61′, 88′, Vajnaldum 62′, Malen 64′, Van de Beek 85′.

Luksemburg-Portugali 1-3

Golashënuesit: Rodrigez 30’/ Zhota 45+2′, Ronaldo 51′, Palhinja 80′.

Mali i Zi-Norvegji 0-1

Golashënuesit: Sorloth 35′.

Sllovaki-Rusi 2-1

Golashëlnuesit: Shkrinjar 38′, Mak 74’/ Fernandes 70′.

Turqi-Letoni 3-3

Golashënuesit: Karaman 2′, Çalhanoglu 33′, Jillmaz 52’/ Savalnieks 35′, Uldrikis 58′, Ikaunieks 79′.

Uells-Çeki 1-0

Golashënuesit: James 82′.

Tiranapost.al