SPORT

Duke zgjatur me zor karrierën, Tom Brady humbi martesën por edhe pak nga shkëlqimi i vet

Duke zgjatur me zor karrierën, Tom Brady humbi martesën por edhe pak

Superylli amerikan i futbollit Tom Brady njoftoi tërheqjen e tij të dytë nga sporti të mërkurën në mëngjes.

“Po tërhiqem përgjithmonë,” shkroi në Twitter shtatë herë kampioni i Super Bowl dhe tre herë i NFL.

Së bashku me lajmin, ai ndau edhe një seri fotosh nga karriera e tij e gjatë sportive në Instagram Story, duke përfshirë disa kujtime të veçanta familjare, një foto të ish-bashkëshortes Gisele Bündchen duke ecur me vajzën Vivian Lake dhe dy djemtë Benjamin Rein dhe John Edward të cilin Brady e ndan me ish-gruan Bridget Moynahan.

Duke zgjatur me zor karrierën, Tom Brady humbi martesën por edhe pak

Por kjo nuk është e para herë që ai njofton tërheqjen e tij nga sporti më i dashur e amerikanëve. Brady fillimisht njoftoi se do të tërhiqej nga NFL më 1 shkurt 2022, ndërsa më pas rishprehu dëshirën e tij për të luajtur të paktën edhe një vit.

Ishte pikërisht ky rikthim vitin e kaluar i cili duket se i ka kushtuar divorcin nga bashkëshortja e tij, supermodelja Gisele Bündchen, por jo vetëm.

Duke zgjatur me zor karrierën, Tom Brady humbi martesën por edhe pak

“Brady e filloi vitin 2022 me njoftimit të tij (të parë) të tërheqjes, pak përpara sezonit të Super Boël, gjë që e bëri atë të dukej narcisist. Pastaj ai i u rikthye, siç thuhet kundër dëshirës së familjes së tij. Më pas ai u divorcua nga gruaja e tij, e cila ishte dukshëm e pakënaqur me vendimin e tij për t'u kthyer në fushë,” analizon në një shkrim gazetari amerikan Scott Stossel.

Shtyrja me një vit e tërheqjes nga bota e futbollit amerikan i humbi atij edhe shkëlqimin që kishte pasi problemet në familje ndikuan në uljen e nivelit të lojës së tij këtë sezon në NFL, duke pasur një sezon humbës për herë të parë në karrierën e tij 23 vjeçare.

Brady nuk ishte në formën e tij fizike më të mirë të mundshme, duke humbur shpesh stërvitjet për arsye të ndryshme, derisa përfundimisht ai dhe Gisele njoftuan se sapo kishin finalizuar divorcin.

Duke zgjatur me zor karrierën, Tom Brady humbi martesën por edhe pak

Tom Brady u shfaq në 10 Super Bowls, fitoi gjashtë tituj me New England Patriots dhe një me Tampa Bay Buccaneers. Ai gjithashtu bëri histori si lojtari i vetëm që u emërua MVP i Super Bowl pesë herë.