SPORT

Formacionet/ Ja si do të luajnë Roma dhe Feyenoord

Formacionet/ Ja si do të luajnë Roma dhe Feyenoord

Roma dhe Feyenoord do të luajnë sonte përballë njëri-tjetrit për titullin e parë në Ligën e sapokrijuar të Konferencës Evropiane të Futbollit. Ndeshja finale do të fillojë në orën 21:00.

UEFA ka publikuar formacionet zyrtare.

Roma: Rui Patrício; Mancini, Smalling, Ibañez; Karsdorp, Cristante, Mkhitaryan, Pellegrini, Zalewski; Zaniolo, Abraham

Feyenoord: Bijlow; Geertruida, Trauner, Senesi, Malacia; Aursnes, Til, Nelson, Kökçü; Sinisterra, Dessers