SPORT

Formula 1 fitohet nga Max Verstappen

Formula 1 fitohet nga Max Verstappen

Çmimi i Madh i Francës ka shkuar për Max Verstappen. Piloti i Red Bull bëri një garë spektakolare dhe zurin vendin e parë. Verstappen ndiqet nga Lewis Hamilton, ndërsa i 3-ti i përket Russel (Mercedes). Perez zuri vendin e katërt.

Lista e plotë në foto.

Formula 1 fitohet nga Max Verstappen

Tiranapost.al