SPORT

Futbollisti i Juventusit, Daniele Rugani i infektuar me coronavirus

Futbollisti i Juventusit, Daniele Rugani i infektuar me coronavirus
Juventus ka bërë të ditur se futbollisti i ekipit të parë, Daniele Rugani është infektuar me coronavirus.

Italia është vendi më i prekur në Evropë nga coronavirusi, ku në ditët e fundit janë anuluar edhe ndeshjet e Serie A.

“Futbollisti, Daniele Rugani është testuar pozitiv me Coronavirus-COVID-19 dhe aktualisht nuk ka simptoma”.

“Juventusi aktualisht është duke aktivizuar të gjitha procedurat e izolimit të kërkuara me ligj, përfshirë ata që kanë pasur kontakte me të”, thuhet në njoftimin e klubit.

Juventus në fundjavë ka luajtur ndaj Interit, ndërsa klubi nuk ka bërë të ditur nëqoftse ka infektuar ndonjë tjetër.