SPORT

Gjendet i vdekur në shtëpi vëllai i Maradonës

Gjendet i vdekur në shtëpi vëllai i Maradonës

Ka ndërruar jetë në moshën 52-vjeçare vëllai i legjendës së futbollit Diego Maradona, Hugo Maradona.

Hugo u gjet i vdekur në shtëpinë e tij, ndërsa dyshimet e para janë se ka ndodhur për shkak të një infarti në zemër.

52 vjeçari ka qenë futbollist, dhe ka luajtur si mesfushor me Ascoli, Rayo Vallecano, Rapidin e Vjenës, Deportivo Italia dhe disa skuadra japoneze.

Tiranapost.al