SPORT

Hidhet shorti i Europa League: Shqipëria pa fat

Hidhet shorti i Europa League: Shqipëria pa fat

U hodh sot në Nyon të Zvicrës shorti i i turit të dytë eliminator të Europa League, aty ku do të luajnë 3 skuadra shqiptare: Teuta, Kukësi dhe Laçi.

Short ferri për ekipet tona, pasi Kukësi ka peshkuar skuadrën e Bundësligës, Ëolsburg, ndërsa Teuta do të luajë me spanjollët e Granadas.

Short pak më i lehtë për Laçin, që do të përballet me Hapoel Beer Sheva.

Edhe ky raund do të jetë me tek ndeshje dhe do të zhvillohet me 17 shtator.

Hidhet shorti i Europa League: Shqipëria pa fatHidhet shorti i Europa League: Shqipëria pa fatHidhet shorti i Europa League: Shqipëria pa fat