SPORT

Hidhet shorti i Nations League/ Me kë do të përballet Shqipëria

Hidhet shorti i Nations League/ Me kë do të përballet

Shqipëria është njohur me kundërshtarët e saj në kompeticionin e radhës të Nations League.

Sipas shorteut, Kombëtarja jonë do të përballet në grupin B2 me Izraelin, Rusinë dhe Islandën.

Faza e grupeve të edicionit të ri të Nations League do të luhet në qershor dhe shtator të vitit të ardhshëm, ndërsa gjysmëfinalet dhe finalja në qershor të 2023-shit.

Hidhet shorti i Nations League/ Me kë do të përballet

Liga B

Grupi 1: Armeni, Irlandë, Skoci, Ukrainë.

Grupi 2: Shqipëri, Izrael, Rusi, Islandë.

Grupi 3: Mali i Zi, Rumani, Finlandë, Bosnje.

Grupi 4: Sllovenia, Serbia, Norvegji, Suedi.

Ndërkohë, Kosova do të ndeshet në Ligën C me Irlandën e Veriut, Greqinë dhe njërën mes Qipros dhe Estonisë.

Tiranapost.al