SPORT

Holanda skuadra e parë çerekfinaliste

Holanda skuadra e parë çerekfinaliste

Holanda është skuadra e parë që kualifikohet në çerekfinalet e Botërorit, pasi mposhti 3-1 Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Holanda skuadra e parë çerekfinaliste

Holanda e Vag Gaalit u shfaq e vendosur, duke e ndëshkuar me Depay-n, Dumfries dhe Blind.

Holanda skuadra e parë çerekfinaliste

Haji Wright shënoi golin e vetëm për amerikanët.

Holanda skuadra e parë çerekfinaliste

Holanda do të ndeshet në çerekfinale me fituesen e çiftit Argjentinë - Poloni.

Holanda skuadra e parë çerekfinaliste