SPORT

Ish kampionia vdes në moshën 32 vjeçare

Ish kampionia vdes në moshën 32 vjeçare

Sprinterja amerikane Tori Bowie, fituese e tre medaljeve olimpike dhe ish kampione e botës në 100 metra, ka vdekur në moshën 32-vjeçare.

Atletja u gjet e vdekur në shtëpinë e tij në Florida ndërsa shkaku i vdekjes nuk dihet ende.

Ish kampionia vdes në moshën 32 vjeçare

Bowie fitoi medaljen e artë në 100 metra në Lojërat Olimpike Rio 2016.

Një vit më pas, ajo fitoi Kampionatin Botëror në 100 metra në Londër.

Bowie është e vetmja grua amerikane që ka fituar një titull olimpik dhe botëror në 100 metra që nga Carmelita Jeter në 2011.