SPORT

Italia barazon! 1 me 1 me Shqipërinë

Vetëm 10 minuta i është dashur Italisë që të barazonte Shqipërinë. Në minutën e 11 të ndeshjes 'të kaltrit' ndëshkuan portën e Strakoshës, duke barazuar shifrat në 1 me 1.

Shqipëria do të luajë me Italinë në ndeshjen e saj të parë, për t'u pasuar më pas me kombëtaren kroate dhe me atë spanjolle.