SPORT

Italia fiton miqësoren ndaj kuqezinjve në Air Albania

Italia fiton miqësoren ndaj kuqezinjve në Air Albania

Ndeshja miqësore mes Shqipërisë dhe Italisë ka përfundur me rezultatin 1-3 në “Air Albania”.

Italia fiton miqësoren ndaj kuqezinjve në Air Albania

Shqipëria ishte ajo që doli në avantazh e para në minutën e 16-të kur shënoi Ardian Ismajli, por kuqezinjve iu mungoi fati në disa aksione të tjera.

Italia fiton miqësoren ndaj kuqezinjve në Air Albania

Italianët barazuan me anë të Di Lorenzos në minutën e 20-të.

Italia fiton miqësoren ndaj kuqezinjve në Air Albania

Vetëm 5 minuta më pas kaluan në avantazh me anë të Grifos.

Italia fiton miqësoren ndaj kuqezinjve në Air Albania

Goli që vulosi rezultatin për Italinë u shënua në minutën e 63-të po nga Grifon.