SPORT

Kampionia në fuqi e peshëngritjes europiane Evangjeli Veli me Covid, humb Lojërat Olimpike

Kampionia në fuqi e peshëngritjes europiane Evangjeli Veli me Covid,

Evangjeli Veli, një prej peshëngritëseve më të mira shqiptare, nuk do të marrë pjesë në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”. Kampionia europiane e peshëngritjes është infektuar me Covid, duke bërë që ajo të humbë eventin më të rëndësishëm sportiv të vitit.

Lajmin e ka ërë të ditur vetë sportistja elitare, ku përmes një postimi në rrjetet sociale, shkruan se nuk mund të jetë pjesë e “Oran 2022”.

Kampionia në fuqi e peshëngritjes europiane Evangjeli Veli me Covid,

Veli ishte kandidate për medalje, sepse së fundmi u shpall dhe kampione Europe në fuqi dhe pritshmëritë më të mëdha për shqiptarët ishin përsëri për të për medalje në lojërat olimpike.