SPORT

Kombëtarja gozhdon San Marinon me pesë gola

Kombëtarja gozhdon San Marinon me pesë gola

Nuk ka më shanse për San Marinon kur kanë mbetur më pak se 5 minuta nga ndeshja. Kombëtarja Shqiptare nga fusha e 'Elbasan Arena' ka shënuar dhe katër gola të tjerë ndaj ekipit të San Marinos, duke fituar tërësisht epërsinë ndaj ndeshjes që zhvillohet për paraeleminatoret e Kupës së Botës-Qatar 2020.

Pas sulmuesit Rei Manaj që shënoi në pjesën e parë golin, në minutën 32, kanë shënuar gjithashtu në pjesën e dytë të ndeshjes: Hysaj, Broja, Laçi dhe Uzuni në minutën '80.

Konkretisht:

-Qazim Laci 58'

-Armando Broja 61'

-Elseid Hysaj 68'

-Myrto Uzuni 80'

Kombëtarja gozhdon San Marinon me pesë gola

Kombëtarja gozhdon San Marinon me pesë gola

Kombëtarja gozhdon San Marinon me pesë gola

Kombëtarja gozhdon San Marinon me pesë gola

Në ndeshjen e 5 shtatorit kundër Hungarisë, Shqipëria fitoj me një gol të shënuar nga Armando Broja në minutën e ‘87. Me këtë fitore Shqipëria shkoi në kuotën e 9 pikëve pas 5 raundeve, duke u renditur momentalisht e dyta, pas Anglisë.

*Tiranapost.al.