SPORT

Kroacia eleminon Brazilin nga Botërori

Kroacia eleminon Brazilin nga Botërori

Kroacia ka mundur Brazilin në çerekfinalen e Botërorit.

Ekipi i Tite realizoi golin e parë me Neymar, por Petkovic barazoi duke dhënë shpresë dhe më pas fitore kroatëve.

90 minutat përfunduan pa gola, ndërsa në shtesa u realizuan 2 gola. Neymar kaloi në avantazh ekipin e Brazilit në 105′, ndërsa Petkovic barazoi shifrat në 117′.

Nga pika e bardhë e penalltisë, ekipi i Daliç u tregua më i saktë duke fituar me penallti 4:2.

Tiranapost.al