SPORT

Kupa e Botës/ Publikohet formacioni për ndeshjen sonte me San Marinon

Kupa e Botës/ Publikohet formacioni për ndeshjen sonte me San Marinon

Ekipi i Kombëtares do të përballet këtë mbrëmje me ekipin e San Marinos. Ndeshja për paraeleminatoret e Kupës së Botës 2022 luhet në orën 20:45 në stadiumin Elbasan Arena. Federata Shqiptare e Futbollit ka publikuar formacionet zyrtare, pak para ndeshjes.

Lojtarët në fushë do jenë:

Kupa e Botës/ Publikohet formacioni për ndeshjen sonte me San Marinon

Konkretisht:

Në mesfushë do të qëndrojnë: Bare, Laçi dhe Bajrami

Nga krahët: Hysaj dhe Trashi

Në portë: Strakosha

Në mbrojtje: Mihaj, Kumbulla dhe Gjimshiti

Në sulm: Uzuni dhe Manaj

Në ndeshjen e 5 shtatorit kundër Hungarisë, Shqipëria fitoj me një gol të shënuar nga Armando Broja në minutën e ‘87. Me këtë fitore Shqipëria shkoi në kuotën e 9 pikëve pas 5 raundeve, duke u renditur momentalisht e dyta, pas Anglisë.

*Tiranapost.al.