SPORT

Maqedonia e Veriut shtang Gjermaninë! Ja rezultatet e ndeshjeve të Kualifikuesve të Botërorit

Maqedonia e Veriut shtang Gjermaninë! Ja rezultatet e ndeshjeve të

Janë luajtur ditën e sotme 15 ndeshje të Kualifikuesve për Botërorin Katar 2022 të kombëtareve që konkurrojnë në kontinentin europian, mes tyre dhe Shqipëria që ka mundur me vështirësi San Marinon me rezultatin 0-2.

Prej ndeshjeve të luajtura këtë mbrëmje bie në sy fitorja tejet e papritur e Maqedonisë së Veriut që ka superuar Gjermaninë në fushën e saj me rezultatin 1-2.

Rezultatet e ndeshjeve:

Armeni 3 – 2 Rumani

Andorra 1 – 4 Hungari

Austri 0 – 4 Danimarkë

Bosnja & Hercegovina 0 – 1 Francë

Angli 2 – 1 Poloni

Gjermani 1 – 2 Maqedonia e Veriut

Greqi 1 – 1 Gjeorgji

Lihtenshtein 1 – 4 Islandë

Lituani 0 – 2 Itali

Moldavi 1 – 4 Izrael

Irlanda e Veriut 0 – 0 Bullgaria

San Marino 0 – 2 Shqipëri

Skoci 4 – 0 Ishujt Faroe

Spanjë 3 – 1 Kosovë

Ukrainë 1 – 1 Kazakistan

Tiranapost.al