SPORT

Milan rinovon edhe njëherë kontratën me Ibrahimoviç

Milan rinovon edhe njëherë kontratën me Ibrahimoviç

Milan ka rinovuar kontratën edhe për 4 vitet e ardhshme me Ibrahimoviç.

Pavarësisht dëmtimit dhe operacionit që pati, sulmuesi suedes do të kthehet për pjesën e dytë të sezonit. Zlatan Ibrahimoviç në tetor do të mbushë 41 vjeç.

Ai do të paguhet me pagën vjetore bazë 1.5 milionë euro dhe bonus sipas arritjeve dhe fitoreve.

Zyrtarisht kontrata do të nënshkruhet javën që vjen.