SPORT

Milani fiton Kampionatin ‘Seria A’

Milani fiton Kampionatin ‘Seria A’

Milani ka fituar Kampionatin “Seria A”. U mbyll pak më parë ndeshja Milan-Sassuolo 0 me 3 për Milanin.

Ndërkaq po 3 me 0 ka përfunduar edhe Inter-Sampdoria, por fitorja ka shkuar për skuadrën e Milanit, e cila ishte 2 pikë përpara.

Milani fiton Kampionatin ‘Seria A’

Në qendrën e Tiranës, në një fan zone tifozët milanistë janë duke festuar dhe sheshi është bërë kuqezi, në ngjyrat e fanelës së Milanit.