SPORT

Milani mposht Interin

Milani mposht Interin

Milan mposhti Interin në derbin e sotëm.

Ndeshja përfundoi 3-2.

Marcelo Brozoviç shënoi golin e parë, për Interin, në minutën e 21-të.

Fillimi i pjesës së dytë kaloi në favor të Italisë. Giroud i dha jetë përmbysjes me golin e avantazhit (54’), ndërsa Leao (60’) thelloi rezultatin.

Dzeko hyn në fushë në minutën e 65-të dhe ngushton rezultatin.

Milan është i pari me 11 pikë, ndërsa Interi është i pesti me 9 pikë.