SPORT

Ndeshja Danimarkë-Finlandë rifillon sot. UEFA jep detajet

Ndeshja Danimarkë-Finlandë rifillon sot. UEFA jep detajet

Gjendja e futbolistit Chritian Ericsen është e stabilizuar dhe UEFA në një postim në Tëitter njofton se ndeshja do të rifillojë në orën 20:30.

"Duke marrë shkak nga kërkesa e lojtarëve të dy ekipeve UEFA ka pranuar rifillimin e ndeshjes Danimarkë-Funlandë sot në orën 20.30.

Do të luhen 4 minutat e mbetura të pjesës së parë, më pas do të bëhen 5 minuta pushim dhe do të rinisë pjesa e dytë e ndeshjes", thuhet në njoftimin e UEFA-s.

*Tiranapost.al

Ndeshja Danimarkë-Finlandë rifillon sot. UEFA jep detajet