SPORT

Ndeshje vendimtare! Shqipëria përballet sot me Moldavinë

Ndeshje vendimtare! Shqipëria përballet sot me Moldavinë

Shqipëria luan sot ndaj Moldavisë për të vulosur kualifikimin në kampionatin Europian të Gjermanisë. Ndeshja do të nisë në orën 18:00 në stadiumin Zimbru në Kishinau. Kuqezinjtë janë të parët e grupit E, me 13 pikë dhe mjafton vetëm një pikë për t'u kualifikuar.

Trajneri Sylvinho i ka të gjithë të gatshëm dhe në formë të mirë. Ekipi zhvilloi dje stërvitjen e fundit dhe formacioni do jetë ai fitues. Berisha do mbrojë portën. Në mbrojtje nga e djathta në të majtë do luajnë Hysaj, Ismajli, Gjimshiti e Mitaj. Asllani e Ramadani në mesfushë e pas shpinës së Cikalleshit do rreshtohen Asani, Bajrami e Seferi.