SPORT

Partizani fiton derbin mes kaosit e fishekzjarreve në fushë dhe mer kreun e renditjes

Partizani fiton derbin mes kaosit e fishekzjarreve në fushë dhe mer

Partizani mposhti 2-0 Tiranën në Air Albania në javën e 24 të Superiores

Derbi i kryeqytetit u shoqërua me mjaft tension, kaos në fushë nga ana e tifozerive, të cilët hodhën edhe fishekzjarre duke sjellë ndrprerjen disa herë të ndeshjes.

Rezultati i pastër për Partizanin ka sjellë edhe ndryshimin e renditjes, duke bërë që si të kuqtë dhe bardheblutë të kryesojnë me nga 40 pikë.

Ndërkohë, Egnatia surpriza e këtij sezoni i ndjek nga pas 2 klubet me 37 pikë.

Vendi i 4 i takon Vllaznisë që ka 36 pikë.

Renditja mbyllet me Bylis dhe Kastriotin që kanë respektivisht nga 27 dhe 23 pikë.