SPORT

Partizani shpallet kampion

Partizani shpallet kampion

Pas katër vitesh, Partizani është shpallur sot kampion i Superligës. Demat e kuq mposhtën Teutën me rezultatin 2-0.

Golat u shënuan nga Arinaldo Rrapaj dhe Tedi Cara duke festuar kështu titullin e 17 në histori.

Partizani shpallet kampion

Trajneri Giovanni Colella bëhet i pari trajner italian që fiton titullin me Partizanin.

Nga ana tjetër, Tirana doli në vendin e dytë edhe pse bardheblutë fituan në ndeshjen e fundit të sezonit me rezultatin 1-2 ndaj Erzenit në Durrës.

Edhe Vllaznia fitoi në Ballsh ndaj Bylisit me rezultatin 1-2, duke siguruar kualifikimin në Europë.