SPORT

Përfundon Botërori edhe për Spanjën

Përfundon Botërori edhe për Spanjën

Spanja është ekipi i radhës që u eleminua ditën e sotme nga Botërori. Në përballjen me Marokun përgjatë 120 minutave asnjëra prej skuadrave nuk shënoi.

Përfundon Botërori edhe për Spanjën

Sfida u vendos nga penalltitë, aty ku spanjollët goditën tre dhe nuk shënuan asnjë, ndërsa marokenët shënuan 3 nga 4 dhe fituan 3-0.

Përfundon Botërori edhe për Spanjën

Padyshim protagonist portieri Bono, që përveç pritjeve gjatë lojës, ndali edhe dy penallti.

Përfundon Botërori edhe për Spanjën

Spanja humbi edhe me Japoninë, një rezultat që u komentua si i kalkuluar nga trajneri Luis Enrique për të shmangur Kroacinë në fazën e 1/8-ave, por edhe me Marokun nuk ia doli të shkojë në çerekfinale.

Përfundon Botërori edhe për Spanjën