SPORT

Përfundon në barazim ndeshja me Ishujt Faroe, Shqipëria e para në grupin E

Përfundon në barazim ndeshja me Ishujt Faroe, Shqipëria e para

Ndeshja e Kombëtares Kuqezi me Ishujt Faroe ka përfunduar me rezultatin 0-0 në Air Albania. Në fushën e blertë ka dominuar kombëtarja po pa raste të qarta për të shënuar.

Shqipëra përveç zyrtarisht është e kualifikuar në EURO 2024 dhe rezulton e para në grup.

Në 7 ndeshje, ekipi i Sylvinhos ka grumbulluar 14 pikë.