SPORT

Pësoi 5 humbje radhazi, Nice shkarkon Patrick Vieira

Pësoi 5 humbje radhazi, Nice shkarkon Patrick Vieira

Nica dhe Patrick Vieira ndajnë rrugët pas humbjes së fundit të skuadrës franceze në Europa League përballë Bayer Leverkusenit, që zyrtarizoi eliminimin nga kompeticionin i rëndësishëm europian. Në fakt, bëhet fjalë për disfatën e pestë radhazi mes kampionatit dhe Europa League-s

Klubi i Ligue 1 ka zyrtarizuar shkarkimin e trajnerit 44-vjeçar me efekt të menjëhershëm. Vendin e lënë bosh nga ish-futbollisti i Cannes, Milanit, Arsenalit, Juventusit, Interit dhe Manchester City-t do ta marrë Adrien Ursea.