SPORT

Po shkëlqen me Lazion, djali i Igli Tares tregon kombëtaren që do luajë

Po shkëlqen me Lazion, djali i Igli Tares tregon kombëtaren që do
Djali i Igli Tares, Etienne Tare ka debutuar disa javë më parë, me ekipin e dytë të Lacios. 

Një e arritje më vete për këtë talent shqiptar, pasi është vetëm 16-vjeç dhe njëkohësisht futbollisti më i ri tek “Primavera” e kryeqytetasve. Në një intervistë të zhvilluar së fundmi me Etienne Tare, teka e pyesin edhe për Kombëtaren që do të zgjedhë. Tare përgjigjet Shqipërinë pasi sipas tij kështu e do tradita.

Sa i përket Kombëtares, e ndarë mendja se kë do të përfaqësosh?

Po unë jam me nënë gjermane dhe babain shqiptar, por tradita është traditë e do më pëlqej që të luajë me fanellën e Shqipërisë.