SPORT

Poloni-Shqipëri/ Shënon Cikalleshi, njihuni me rezultatin deri tani

Poloni-Shqipëri/ Shënon Cikalleshi, njihuni me rezultatin deri tani

Ndeshja me Poloninë ka startuar keq, përvecc faktit se Hysaj dhe Bare janë ndëshkuar me kartonë të verdhë dhe do mungojnë në ndeshjen ndaj Hungarisë, Lewandowski ka shënuar ndaj kuqezinjve.

Sokol Cikalleshi i ka kthyer shpresën ekipit në minutën e 24 me një supergol duke sjellë barazimin.

Por festa e kuqezinjve nuk ka zgjatur shumë, Adam Buska ka shënuar në minutën e 43 dhe e ka kthyer ekipin e Polonisë në avantazh.

Tiranapost.al