SPORT

Pozitiv edhe basketbollisti i Detroit Pistons, bëhen tre në NBA

Pozitiv edhe basketbollisti i Detroit Pistons, bëhen tre në NBA
Shkon në tre numri i basketbollistëve të NBA të prekur nga Coronavirusi. Dhe në fat, të gjithë kanë lidhje me njëri-tjetrin. I fundit i i testuar pozitiv ëshët Christian Wood, gjiganti anësor i Detroit Pistons, që gjithsesi nuk ka shfaqur simptoma të sëmundjes.

Takimi i i tij i fundit i luajtur në NBA është përballë Utah Jazz, skuadra e parë që rezultoi e infektuar. Fillimisht u zbulua me Coronavirus Rudy Gobert, më pas analizat nxorën vartës të virusit famëkeq edhe Donovan Mitchell.