SPORT

Shqipëri-Hungari, publikohen formacionet zyrtare

Shqipëri-Hungari, publikohen formacionet zyrtare

Ka dalë formacioni zyrtar për ndeshjen Shqipëri- Hungari, e vlemshme për kualifikueset e botërorit “’Katar 2022”.

Edy Reja ka vendosur që këtë sfidë jetike t’ia besojë këtyre 11 lojtarëve:
Berisha, Doka, Ismajli, Gjimshiti, Kumbulla, Abrashi, Gjasula, Trashi, Uzuni, Balaj, Bajrami.

Shqipëri-Hungari, publikohen formacionet zyrtare

Kujtojmë se humbja ndaj Polonisë i kushtoi shumë Shqipërisë, jo vetëm pasi patën një ulje në renditjen e kuqezinjv, por gjithashtu humbi dhe tre titullarë në transfertën e Varshavës, Hysaj, Bare dhe Rey Manaj.

Tiranapost.al