SPORT

Shqipëria fitoi përballë Bjellorusisë, reagimet e krenarisë

Shqipëria fitoi përballë Bjellorusisë, reagimet e

Kuqezinjtë fituan 3-2 ndaj Bjellorusisë në “Air Albania”, duke u renditur përfundimisht të parët në Grupin 4 të Ligës C me 11 pikë.

Këtë rezultat të Kuqezinjve e kanë përshëndetur edhe disa prej figurave të rëndësishme të politikës në vend.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto të lojtarëve teksa festojnë fitoren dhe bashkangjitur saj disa emoji me zemra.

Shqipëria fitoi përballë Bjellorusisë, reagimet e

Po ashtu edhe presidenti Ilir Meta uron kuqezinjtë përmes një statusi ku shkruan:

“Cikalleshi është i paparë. Premton një dhe bën dy! Urime kuqezinjve tanë!”

Shqipëria fitoi përballë Bjellorusisë, reagimet e

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka përgëzuar lojtarët e Kombëtares për suksesin e arritur. Përmes një postimi në rrjete sociale, Veliaj thekson se djemtë na bënë të ndihemi krenarë sot ndërsa i uron dhe për ngjitjen në Ligën B.

“Bravo Sokol Cikalleshi dhe Rey Manaj për golat e shënuar. Një tjetër fitore e merituar nga çunat e Kombëtares. Faleminderit që na bëni të ndihemi krenarë dhe shumë urime për ngjitjen në Ligën B. Forca çuna”, shkruan Veliaj.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Erion Veliaj (@erionveliaj)

Shqipëria fitoi përballë Bjellorusisë, reagimet e

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ditmir Bushati (@ditmir.bushati)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Edi Rama (@ediramaal)

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Erion Braçe (@erionbrace)